Pages

HTML 'e GirişMerhabalar HTML ‘in ilk yazılı eğitimine hoş geldiniz yazılı eğitimlerimiz bittikten sonra görsel videolu anlatımlara geçeceğiz. HTML Nedir ? ile ilk dersimize başlayalım.HTML ( Hyper Text Markup Language )

Html (Hypertext Markup Language) web sayfalarının yapımında kullanılan bir dildir. Diğer programlama dillerinden farklı yönü sadece görsel düzenleme için kullanılmasıdır. Html herhangi bir text editörle (Notepad, Word,…) hazırlanabilir. Fakat bunun yerine web sayfası tasarımı için Dreamweaver, FrontPage, Netscape Composer gibi gelişmiş araçlar da kullanılabilir. Bir html dokümanı hazırlandıktan sonra kaydedilirken dosya_adi.htm veya dosya_adi.html olarak kaydedilmelidir. Dosya isminizde türkçe karakter kullanmamaya özen gösterin, çünkü bazı web tarayıcıları türkçe karakterleri algılayamadıkları için sayfalarınızı açamayacaklardır.

Mustafa Kemal Dirken

2017 yılında Ege Üniversitesi M.Y.O Bilgisayar Programcılığı Bölümünden mezun oldum. 21 yaşındayım ve kendimi daha da geliştirmek adına yazılım sektörlerinde çalışıyorum. Şuan Açık Öğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde okuyup kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme